KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Tüm dünyaya hızla yayılan ve ülkemizde de etkili olan Koronavirüs (COVID-19) salgınının ekonomik ve sosyal etkilerini azaltmak, bu zor günleri birlikte aşmak üzere devletimiz tarafından alınan tedbir ve önlemler çerçevesinde şirket olarak 

yürütmüş olduğumuz çalışmalarda; çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve ilgili tüm bireylerin sağlığına "Önce İnsan Sağlığı" anlayışıyla azami önem gösteriyoruz.

Bu kapsamda, COVID-19 salgınının ortaya çıkmasından itibaren şirketimiz, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ve yetkili mercilerin tavsiyeleriyle uyumlu olarak hijyen ve yönetimsel önlemleri uygulamaya koymakla beraber, çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini korumak nihai amacıyla ilk andan itibaren üretimini dörtte üç oranında azaltma yoluna gitmiştir.

Yaşanılan bu zorlu süreçte, şirketimizde 30 Mart 2020 tarihinden itibaren ücretli izin kullanan bir çalışanımız COVID-19'a bağlı olarak maalesef hayatını kaybetmiştir.

Akınal Bella ailesi olarak derin üzüntü içerisindeyiz. Çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet,  kederli ailesine ve yakınlarına tekrar baş sağlığı ve sabır diliyoruz. 

Maalesef bu süreçte bazı sosyal medya hesaplarında ve haber sitelerinde çalışma arkadaşımızın vefatının firmamızın yeterli önlem almamasından kaynaklı olduğu yönünde, hiçbir dayanağı olmayan bir takım asılsız haberler  yayınlandığına üzüntüyle şahit olduk. 

Vefat eden çalışanımız, nişanlılık durumu nedeniyle şirketimizden izin talep etmiş, 30 Mart 2020 tarihinden itibaren ücretli olarak izine ayrılmış, 27 Mart 2020 tarihinde mesai bitiminden sonra araya hafta sonu girmiş olduğundan bu tarihten itibaren işyerimize gelmemiştir.

Şüphesiz ki yapılan her haber  okuyanı doğru bilgilendirmek kaygısı taşımalıdır. 

Kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklama yapmak zorunluluğumuz doğmuş olduğundan, yukarıda belirtmiş olduğumuz hususları kamuoyu ile paylaşmakla beraber şirketimiz hakkında gerçeğe aykırı haber yapan ilgili kuruluşlar ve şahıslar hakkında her türlü yasal hakkımızı şimdilik saklı tuttuğumuzu ifade etmek isteriz.

Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.

AkınalBella Yönetim Kurulu